Małe Arkana

Chętnie podzielę się z Tobą swoją wiedzą.

CHIROMANCJA – czyli wróżenie z dłoni

1. Linia życia – to siła która w nas tkwi, a nie długość życia. Pokazuje ilość energii, jaką posiadamy, witalność, pędu, motywację i siłę fizyczną. Biegną od niej często odgałęzienia nazywane liniami ambicji, wysiłku, sukcesu, podróży, Marsa, zmartwienia, wpływu.

2. Linia głowy – pokazuje nasze myśli, postawy i pozyskiwanie informacji. Opisuje możliwości intelektualne.

3. Linia serca – związana jest głównie z romantyczną ideą serca, choć można z niej odczytać także fizyczny stan organu. Opisuje uczucia, jakimi darzymy ludzi wokół nas.

4. Pierścień Wenus – jeśli łączy góry Merkurego i Jowisza to jego właściciel jest osobą mądrą i inteligentną, jednak ze swojej inteligencji nie korzysta najlepiej. Jeśli jest silnie zaznaczona i długa – cechuje ludzi o bardzo silnym, czasami wręcz niepohamowanym temperamencie, potrafiących pracować dzień i noc w celu osiągnięcia sukcesu.

5. Pierścień Saturna – Posiadanie go jest oznaką smutnego usposobienia…

6. Linia Słońca – pokazuje sukces i spełnienie ambicji, twórcze wykorzystanie talentów do dobrych celów. Mówi również o bogactwie, jej brak nie musi oznaczać biedy.

7. Linia intuicji – czyli linia kariery.Ludzie z tą linią sami się troszczą o swoją przyszłość, wykorzystują wrodzone talenty ,mają dużą samokontrolę, dyscyplinę, determinację,sile woli i poczucie celu.

Warto też przyjrzeć się wzgórzom:

Wzgórek Wenus (pod kciukiem) mówi o harmonii, poczuciu piękna, muzyki i wzajemnego przyciągania.

Wzgórek Księżyca symbolizuje nieświadomą, senną, prywatną, emocjonalną i ochronną stronę naszej natury.

Wzgórek Marsa (pod wzgórkiem Merkurego) to nasz temperament,zdecydowanie w działaniu by zwyciężyć. Pokazuje naszą reakcję na wyzwania stawiane przez życie.

Wzgórek Merkurego to zdolność komunikowania się, wyrażania sobie, jasnego myślenia, analizowania, racjonalizowania i używania intelektu.

Wzgórek Słońca symbolizuje cechy solarne, czyli witalność, talent, bogactwo i osobisty czar.

Wzgórek Saturna określa siłę, samodyscyplinę, perspektywy kariery, realizm i poczucie odpowiedzialności.

Wzgórek Jowisza odpowiada za optymizm, wiarę, entuzjazm, afirmację i szczęście.

TAROT – i jego tajemnica

Czym są tajemnicze rysunki ukazane na kartach?

Tajemnicę tą studiowali okultyści, filozofowie i myśliciele.Court de Gebelin, Papus, Oswald Wirth czy Eliphas Levi.Wielkie Arkana uznali za nic innego jakkarty Świętej Księgi Thoth, stanowiącej podsumowanie wiedzy tajemnej starożytnego Egiptu. Inna tworia mówi,że karty mają dużo wspólnego z żydowską Kabałą.

Okultyzm żydowski i starożytny Egipt mają dużo ze sobą wspólnego, dlatego mówi się,że karty są połączeniem tych dwóch nurtów.

Sam Tarot jest podzielony na Wielkie i Małe Arkana ( Wtajemniczenia).

Arkana Wielkie tworzą kompendium ezoterycznej filozofii potężnych cywilizacji,pokazują symbole i odwieczne prawdy, które ubogaciły wielkie religie i systemy filozoficzne.

Niektórzy wróżbici wróżą tylko za pomocą Wielkich Arkan Tarota, inni starają się zrozumieć całego Tarota. Małe Arkana odzwierciedlają nasze codzienne życie, a wielkie naszą duchowość i życie wewnętrzne.

Przy interpretacji kart należy być ostrożnym, gdyż często wróżbitów pobudza ich wyobraźnia a nie prawdziwy przekaz podświadomości.

Na czym polega samo wróżenie z Tarota?

Osoba która wróży w skupieniu łącza się z podświadomością swoją, zbiorową a przede wszystkim podświadomością osoby pytającej. Za pomocą kart i ich symboliki wróżbita odczytuje prawdę i możliwości jakie stoją przed osobą w ich życiu.

Nie należy mylić Tarota z Wyrocznią. Karty te nie są wyrocznią tylko drogą człowieka przez życie. Ukazuje przeszkody, możliwości wady, zalety człowieka, nad czym powinien popracować by ulepszyć swoje życie itp.

Przygoda z Tarotem powinna być budująca a przede wszystkim dająca możliwości wyboru i życia zgodnie z naszą podświadomością.

TAROT Marzeń i Snów

Bardzo często osoby pytają mnie co daje tarot numerologia?

Karty Tarota pozwalają lepiej zrozumieć tło naszych problemów i przewidzieć różne skutki ewentualnych posunięć.
Tarot Snów to piękna, magiczna talia, pracuje z wyobraźnią, snami i intuicją.

Wiele odpowiedzi na nasze pytania znajduje się w naszym sercu i umyśle. W wielu przypadkach podświadomie wiemy, co nas spotka lub co się dzieje w naszym życiu. Sny, jak i karty tarota, pozwalają nam dotrzeć do tych informacji i prawdy o nas samych.

Dzięki Tarotowi Snów pozwolę Ci odkryć swoją duszę ,nauczysz się słuchać swoich marzeń, snów, wizji i potrzeb.

Wiele odpowiedzi na nasze pytania znajduje się w naszym sercu i umyśle. W wielu przypadkach podświadomie wiemy, co nas spotka lub co się dzieje w naszym życiu. Sny, jak i karty tarota, pozwalają nam dotrzeć do tych informacji i prawdy o nas samych.

Wróżka Zara

Wykonuję analizy numerologiczne, które pozwolą Ci poznać  własną osobowość. Moją pasją jest Tarot oraz numerologia.

© 2016 WRÓŻKA ZARA.

Obserwuj mnie